Slimette - Najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie

O mocy jagód Acai

Wczasy odchudzające - czy warto?

Wystarczy krótkie przejrzenie ofert wakacyjnych, by zauważyć, że wczasy odchudzające nie są dzisiaj propozycją szczególnie oryginalną. Można z niej skorzystać zarówno w kraju, jak i za granicą. Czy jednak jest to oferta godna rozważenia? Czy warto odchudzać się na wakacjach?

Realne oczekiwania

Wybierając się na wczasy odchudzające, masz wizje odpoczynku przez dwa-trzy tygodnie. To krótko i w tym czasie nie da się osiągnąć zbyt wiele. Można liczyć jedynie na redukcję w zakresie kilku kilogramów. Poza zasięgiem pozostaje chudnięcie na poziomie kilkudziesięciu kilogramów.

Dlatego zanim zaczniemy myśleć o wyjeździe na wczasy odchudzające, należy zastanowić się, czy zależy nam tylko na niewielkiej redukcji wagi, czy oczekujemy spektakularnych efektów. W tym drugim wypadku lepiej od razu sobie odpuścić, by niepotrzebnie się nie rozczarowywać.

Co zawiera cena?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty, warto dowiedzieć się, co obejmują poszczególne propozycje. W tym wypadku są bowiem dość duże rozbieżności. Podejmując decyzję na podstawie samej ceny, można się zawieść, bo teoretycznie bardziej korzystna oferta, będzie pozbawiona wielu zabiegów, które sprawią, ze sam wyjazd na wczasy nie zapełni nam czasu i nie pozwoli wyzwolić się od chęci podjadania. Tym sposobem zamiast chudnąć, dorobimy się tłuszczyku.

Wszystko, co zostało napisane wyżej jest bardzo ważne i często decyduje o sukcesie odchudzania. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na program: mianowicie, czy w cenę wliczona jest indywidualnie skomponowana dieta, czy można liczyć na konsultacje lekarskie, konsultacje dietetyczne, masaże oraz zajęcia, podczas których się ćwiczy: fitness, basen, czy też nordic walking. Bardzo ważne jest również to, ile czasu wolnego przewiduje plan dnia oraz to, co w tym czasie proponuje się wczasowiczom: czy mają bezpośredni dostęp do sauny, basenu, siłowni oraz czy mogą korzystać z zabiegów odnowy biologicznej oraz wszelkich form profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które pozwolą uwolnić umysł od myśli o podjadaniu.

Koszt

Wczasy odchudzające powinny uwzględniać nasze możliwości finansowe. Dlatego należy wybierać taką propozycję, której cena nie zburzy całego naszego budżetu. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, zawsze pozostaje nam opcja odpoczynku poza sezonem, która może być tańsza nawet o kilkaset złotych.

Generalnie koszt wczasów odchudzających mieści się w granicy około 1500-3000 złotych za dwa tygodnie wypoczynku. Najczęściej wybieranymi miejscowościami wypoczynkowymi są kurorty nadmorskie oraz górskie, również w ośrodkach leczniczych.

Czas na zmianę stylu życia

Trudno podjąć decyzję o odchudzaniu i się jej trzymać. Konsekwencja i systematyczność pod tym względem stanowią główną przyczynę niepowodzeń na drodze do ukształtowania sylwetki.

Potrzeba momentu przełomowego, chwili, która pozwala nas wyzwolić ze schematu i zakończyć trwający w nieskończoność bieg do pracy oraz chwile odpoczynku w domu, które nie sprzyjają ćwiczeniom oraz redukcji zbędnych kilogramów. Wczasy odchudzające pozwalają znaleźć mobilizację i motywację, poprzez przebywanie w otoczeniu innych osób, które postanowiły odmienić coś w swoim życiu. W grupie praca nad sobą jest prostsza. Gdy dodatkowo możemy skorzystać ze wsparcia psychicznego, rozmowy z osobami, które nas będą rozumiały, jak nikt inny, nagle okazuje się, że korzyści z terapii odchudzającej są coraz większe.

Duże czy małe grupy?

Wybierając wczasy odchudzające, należy zwrócić uwagę, w jakich dużych grupach będziemy pracować. Niewskazane są za duże grupy, w których jest utrudniony kontakt z terapeutą i dietetykiem. Poza tym zbyt wiele osób odchudzających się w jednym miejscu i o tej samej porze to zazwyczaj również problem z dostępem do wszystkich niezbędnych urządzeń i pomieszczeń: sauny, urządzeń gimnastycznych, itd.

Warto wybrać ofertę, która skupia się na jednostce. Taką, która łączy zrzucanie zbędnych kilogramów z zabawą oraz terapią indywidualną: pozwalającą poradzić sobie z problemami emocjonalnymi oraz wszelkimi zahamowaniami stojącymi na drodze do pracy nad wyglądem ciała oraz do zachowania dobrego zdrowia.

Odchudzając się, myśl o swoich potrzebach

Podczas odchudzania zmuszanie się do wysiłku oraz ograniczenia kaloryczności posiłków często ma opłakane skutki. Dlatego tak ważne jest dowiedzenie się, co nam sprawia przyjemność. Być może będą to wycieczki w terenie, wspinaczka górska, a może jazda na rowerze czy pływanie w basenie. Powinniśmy wziąć swoje preferencje pod uwagę i stawiać je wyżej ponad korzystną lokalizacją ośrodka wczasowego. Co z tego, jeśli będziemy wypoczywać w pięknym miejscu, skoro w ten sposób z wielką niechęcią będziemy podchodzić do ćwiczeń oraz nie wykażemy tyle zaangażowania, ile potrzeba do osiągnięcia celu.

Czy na wczasach odchudzających można odpocząć?

Wiele osób nie decyduje się na wczasy odchudzające z obawy przed tym, że w ten sposób nie wypocznie, a zmarnuje urlop i wróci z wyjazdu jeszcze bardziej przygnębiony niż przed wyjazdem. Jaka jest prawda? Wszystko oczywiście zależy od wybranej oferty, programu oraz naszego nastawienia.

Wystarczy, że pojedziemy na wakacje z uprzedzeniem i z przekonaniem, że taka forma wypoczynku nie sprawdzi się, by już na wstępie zmniejszyć w znaczący sposób swoją szansę na sukces.

Podsumowując: jeśli wybierzemy dobrą ofertę wypoczynku, zwrócimy uwagę na program oraz na nasze potrzeby, to najprawdopodobniej decyzja o wypoczynku na wczasach odchudzających okaże się strzałem w dziesiątkę. Przy założeniu jednak, że traktujemy je jako sposób na zmianę stylu życia, a nie jako receptę na utratę kilkudziesięciu kilogramów.

Powrót Zamów Teraz