Slimette - Najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie

O mocy jagód Acai

Acai Berry – wszystko, co należy wiedzieć

O Acai Berry było szczególnie głośno kilka lat temu, kiedy niezwykły owoc został wprowadzony na polski rynek w formie suplementów diety, wcześniej docenionych, sprawdzonych i bardzo popularnych za oceanem. Zauważono nie tylko właściwości wspomagające odchudzanie, ale również oddziaływanie prozdrowotne owocu. Dzisiaj jego działanie łączy się z innymi skutecznymi składnikami, tworząc suplementy diety najnowszej generacji.

Jak wygląda acai berry?

Jagoda acai, owoc, który zbierany jest w brazylijskiej dżungli, to niewielka ciemnofioletowa jagoda o słodkim smaku. Rośnie na drzewach i od wieków jest doceniana przez tubylców lasów deszczowych Brazylii. Wiele osób porównuje ją do winogron, a powszechnie nazywa superpożywieniem.

Działanie potwierdzone naukowo

Wokół jagody acai narosło wiele mitów. Tymczasem całkiem niesłusznie, bo działanie niezwykłego purpurowego owocu zostało w pełni poznane. Oceniono wpływ jagód na wiele funkcji życiowych oraz na działanie organizmu jako takiego. Pozytywne oddziaływanie jagody zostało potwierdzone naukowo.

Jako pierwsza w zdumienie wprawiła naukowców wysoka zawartość antyoksydantów, która sprawiała, że jagody acai pod tym względem zdecydowanie przewyższyły inne znane owoce, dotąd uważane za królów w zwalczaniu wolnych rodników: winogrona. Tymczasem jagody acai zdyskwalifikowały je nawet kilkukrotnie. Co jest zadziwiające i co wzbudziło wielkie zaskoczenie to fakt, że jagody acai zawierają 30-krotnie więcej antocyjanów niż winogrona użyte do produkcji czerwonego wina (które ze względu na swoje właściwości jest polecane do systematycznego picia w ilości jednego kieliszka dziennie). Jagoda acai w tym zakresie jest zdecydowanie najlepszym źródłem antyoksydantów, poznanych w przyrodzie.

Potem zaczęto badać wpływ jagody acai na odchudzanie. Okazało się, że słodki owoc w smaku podobny do klasycznych jagód oblanych czekoladą wspomaga gubienie zbędnych kilogramów. Oczywiście sam w sobie niewiele może zdziałać, ale już w połączeniu z dietą i ćwiczeniami pozwala skutecznie wspomóc starania. Jego główne działanie opiera się na hamowaniu apetytu, wspomaganiu trawienia oraz przyspieszaniu spalania tkanki tłuszczowej.

Zażywanie jagody acai pozwala również pozytywnie wpłynąć na wygląd cery, paznokci oraz włosów. Wszystko za sprawą fitosteroli, które widocznie wygładzają skórę, nawilżają ją oraz regenerują.

Naukowcy w trakcie badań brazylijskiej żyły złota zostali zaskoczeni jeszcze bardziej. Okazało się, że jagoda acai wspomaga odporność, wszystko dzięki zawartości beta-sisteroli, chroniących przed rozwijaniem się objawów chorobowych. W ten sposób działa profilaktycznie: zapobiegając infekcjom grzybiczym, wirusowym oraz bakteryjnym. Dzięki jej zażywaniu można obniżyć poziom szkodliwego cholesterolu oraz pozytywnie wpłynąć na zachowanie w normie wysokości dobrego cholesterolu. Zażywana systematycznie pozytywnie wpływa na serce oraz cały układ krążenia (wspomaga prawidłowe krążenie krwi i przeciwdziała przestojom). Stanowi doskonały sposób pozwalający przeciwdziałać takim chorobom, jak: miażdżyca, udar serca, udar mózgu czy zakrzepica żylna.

Tyle o ciele. Jeszcze należałoby wspomnieć o wpływie jagody acai na sprawność intelektualną. Owoc wyróżnia się bowiem dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają działanie mózgu oraz układu nerwowego.

Co kryje jagoda acai?

Jagoda acai to bogate źródło cennych substancji. Oprócz wspomnianych wyżej fitosteroli i antyoksydantów zawiera również inne ważne dla funkcjonowania organizmu składniki. I tutaj może stanowić zaskoczenie, że jagoda acai to cenne źródło wapnia. Obliczono jak wielki. W 100 gramach owoców ma się bowiem znajdować aż 260 mg wapnia. Ciągle jednak trwają badania, które będą w stanie w 100% i w rzetelny sposób potwierdzić ten fakt. Poza wapniem jest też białko, najważniejszy składnik budujący organizm, nie ma go spektakularnie dużo, jednak wystarczająco sporo, by o tym wspomnieć. W 100 gramach suchej masy jest 8,1 grama pełnowartościowego białka.

Jagoda acai to również dobre źródło wielu cennych witamin: B1, B2, B3, C oraz E. Poza tym warto ją jeść ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. NNKT w jagodach acai to: kwas omega-3, omega-6 i omega-9, które mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie mózgu, jego rozwój, wspomaganie procesów zapamiętywania i przyswajania nowych informacji. Jagody acai pod tym względem sprzyjają koncentracji i skupianiu uwagi na dłużej.

To nie wszystko, jagoda acai to również cenne źródło żelaza oraz fosforu, substancji niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu oraz potrzebnych do dobrego samopoczucia. Wysoka zawartość błonnika wpływa z kolei na łatwość i dobrą częstotliwość wypróżnień. Układ pokarmowy w ten sposób może działać sprawnie i bez zbędnych przestojów, dyskomfortu, czy innych niemiłych skutków ubocznych. Efekt detoksykacji oraz oczyszczenia pozwala pozbyć się toksyn oraz ich negatywnego wpływu w trakcie ich zalegania.

Na koniec warto dodać, że jagody acai wyróżniają się wysoką wartością odżywczą i z tego powodu dają uczucie sytości na dłużej. Dostarczając ich wraz z dietą, można uniknąć podjadania oraz niemiłego uczucia ssania w żołądku, co podczas stosowania diety jest szczególnie niemiłe oraz często stanowi przyczynę powrotu do dawnych przyzwyczajeń.

Dla kogo Acai Berry niewskazane?

Acai berry to roślina, która w formie suplementu diety może być przyjmowana przez zdrowe osoby. Jej stosowania nie zaleca się tylko w nielicznych wypadkach, w których nie poleca się stosowania żadnych leków oraz substancji pomocniczych bez konsultacji z lekarzem i wyraźnego wskazania.

Suplementów diety z acai berry nie powinny stosować kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby chorujące przewlekle. Wszyscy pozostali mogą zażywać acai berry, na przykład pod postacią Slimette, czy Acai Berry Select, spodziewając się, że suplement przyniesie same pozytywne skutki działania: zarówno w zakresie profilaktyki zdrowia, jak również jako środek pomagający w utrzymaniu szczupłej i ładnie wyglądającej sylwetki.

Powrót Zamów Teraz